חשבתם שאתם צריכים להתגרש רק עם עורך דין? תחשבו שוב, כי למעשה לא באמת חייבים לעשות את זה כך. אנחנו כאן כדי להציע לכם אלטרנטיבה אמיתית – להתגרש באמצעות הליך גישור גירושין המנוהל על ידי מגשר גירושין מוסמך ולא בהליך משפטי ארוך וסיזיפי הכרוך בסבל לבני הזוג, סבל לתא המשפחתי וכרוך לא פעם בהוצאות כלכליות מרחיקות לכת.

האם אתם חייבים עורך דין בכדי להתגרש?

התשובה היא לא. ניתן להתגרש במדינת ישראל ללא עורך דין. הן במסגרת ההליכים המשפטיים והן באמצעות הליכי הגישור. אין כל חובה חוקית להתגרש עם עורך דין.

איך להתגרש בלי עורך דין

מהם היתרונות של גירושין ללא עורך דין?

חשוב לבצע הפרדה בין ההליכים שבהם הליך הגירושין מתנהל. אם הליך הגירושין מתנהל באמצעות ערכאות משפטיות, קרי בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, הרי שההמלצה היא כן לשכור עורך דין ולהתגרש באמצעות עורך דין העוסק בדיני משפחה ובקיא ברזי החוק ובפסיקה, שכן עורך הדין יידע לשמור על זכויותיכם במסגרת ההליך המשפטי שאתם מנהלים. להבדיל, ככל ובני הזוג מעוניינים להתגרש בהליך חלופי של יישוב הסכסוך, קרי, בהליך גישור גירושין, הרי שניתן להתגרש באמצעות מגשר גירושין מוסמך ולא באמצעות עורך דין ויש לכך יתרונות רבים ומגוונים.

עוד על היתרונות בהליך גישור גירושין ובגירושין ללא עורך דין

לגירושין באמצעות הליך של גישור יש יתרונות רבים על פני ניהול הליך משפטי. יתרונות כלכליים, יתרונות של זמן ויעילות, פגיעה פחותה בתא המשפחתי ובילדים המעורבים, הורדת גובה הלהבות וניסיון הצדדים לפגוע אחד בשני, גירושין מכבדים הנעשים באמצעות שיח, בניסיון בלתי פוסק לחתור להסכמות המקובלות על בני הזוג בנושאים הליבתיים הכרוכים בגירושין ועוד. 

בהתאם, דווקא בגירושין שכאלו יש יתרון להתגרש בעזרת אדם שאינו עורך דין העוסק בחיכוכים בלתי פוסקים בערכאות ובהליכים משפטיים. דווקא בהליך גישור המהווה הליך חלופי, שמנוהל על ידי אדם שאינו עורך דין ויש לו ניסיון רב בהליכי גישור גירושין טוב יהיה להתגרש באמצעות מגשר בעל רגישות, תובנות ויכולת להתבונן על ההליך מהצד ולראות את טובת כלל התא המשפחתי, טובת הצדדים והכול מתוך ראיה ארוכת טווח שמטרתה להתגרש ״בחיוך״. 

המגשר אינו רואה רק את טובת הלקוח אותו הוא מייצג, הוא רואה את טובת שני הצדדים, את טובת התא המשפחתי המתפרק, את טובת הילדים ואת טובת העתיד המשפחתי המשותף ביום שלאחר הגירושין.

הסכם גירושין שנעשה באמצעות מגשר גירושין

ככל ותסכימו לקיים גישור גירושין, נקיים שיחות שסופם בהסכם גישור שייחתם על ידי בני הזוג ויוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה. הסכם הגישור יכלול את כל הנושאים הרלוונטיים לגירושין, כדוגמת חלוקת רכוש ואיזון משאבים, מזונות ילדים, מזונות אישה, מדור, הסדרי ראיה, סוגי משמורת על הילדים ועוד.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת פרטים נוספים הנוגעים לגירושין באמצעות גישור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *