בכדי שבני זוג יוכלו להישאר ביחסים טובים לאחר גירושין חשוב שהליך הגירושין עצמו לא ייצור בין בני הזוג משקעים קשים שעליהם הם לא יוכלו לגשר וחשוב שהסכם הגירושין שייערך ביניהם ויעגן את כל ההסכמות שביניהם יהיה הסכם ששניהם יחיו איתו בשלום ובאהבה, מבלי שהרגישו שוויתרו על דברים עקרוניים מצד אחד אך כן ידעו להתפשר מן הצד האחר.

איך להתגרש ולהישאר ביחסים טובים

הליך גישור הגירושין

הדרך הנכונה להתגרש ולהישאר חברים זה קודם כל באמצעות הליך גישור גירושין מכבד וברוח טובה, באמצעות הידברות ולא באמצעות הליך משפטי מלחמתי. אם תנהלו הליך מלחמתי ולא תסכימו להתפשר ותתעקשו על כל פרט ופרט סביר להניח שלא תישארו בקשר טוב אחרי הגירושין. זה לא שאנו אומרים לכם להתפשר מראש על הכול ובטח שלא מומלץ להתפשר על דברים עקרוניים כדוגמת גובה מזונות הילדים אבל איפה שאפשר להתפשר חשוב לדעת לעשות את זה ומתוך הבנה שככל והליך הגירושין ייערך ברוח טובה יותר כך יגבר הסיכוי כי לא יישארו משקעים לאחר מכן. בנוסף, מומלץ להבין ולזכור שאם יש לכם ולבן הזוג ילדים משותפים, בן הזוג הולך להיות חלק מחייכם בין אם תרצו ובין אם לא ולכן גם לכם וגם לו צריך להיות אינטרס משותף להישאר בקשר טוב אחרי הגירושין. 

להתגרש ולהישאר חברים

הסכם הגירושין הוא ההסכם שמעגן למעשה את הסכמות בני הזוג המתגרשים ושאיתו הם צריכים לחיות ביום שלאחר הגירושין. ההסכם הזה הוא בעצם החוזה שעל בסיסו בני הזוג מתגרשים ובאמצעותו הם יכולים לבחור איך ייראה ״היום שאחרי״. לכן, חשוב שהסכם הגירושין יהיה כזה ששני בני הזוג יוכלו לחיות איתו בשלום וברוח טובה מבלי שצד אחד ירגיש מקופח על חשבון הצד השני מה שעלול לגרור אחריו מירמור ואף ניסיון מאוחר יותר לשנות את ההסכם. כאשר בני הזוג מצויים בתוך הליך הגישור הם למעשה מדברים על כל הנושאים שבמחלוקת בכדי להגיע להסכמות. נושאים כדוגמת חלוקת רכוש, מזונות ילדים, הסדרי ראיה ועוד. ככלל, אנו לא ממליצים להתפשר על גובה מזונות הילדים, שכן הילדים הם הצד החלש, שהאינטרס שלו מובא על ידי ההורה המשמורן לרוב אך ככל ויש בין בני הזוג מחלוקות שאינן מהותיות ושכן ניתן להתפשר עליהם, מומלץ לעשות זאת. כך למשל, כאשר אחד מן ההורים מעוניין במשמורת משותפת וההורה האחר מעוניין להיות הורה משמורן, חשוב לבדוק בפועל ובשטח מה ההבדל בזמני הראיה ולנסות להגיע להסכמות על הפער.

לזכור שיש ילדים

כאשר בני הזוג המתגרשים הם הורים לילדים משותפים האינטרס להתגרש בהסכמה וברוח טובה ואף להישאר חברים ביום שלאחר הגירושין הוא אינטרס משותף וראשון במעלה של ההורים המתגרשים. תקשורת טובה ויחסי חברות בין הורים גרושים יכולים להשפיע על הילדים לטובה ואף להפוך את הליך ההיפרדות לקצת פחות מר עבור הילדים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *