עלויות הליך גישור גירושין משתנות מהליך להליך ומושפעות מכמות הפגישות שמגשר הגירושין עורך עם בני הזוג, ממורכבות הסכם הגירושין, ממורכבות מערכת היחסים, כאשר בכל מקרה מדובר ב״שוק חופשי״ שבו כל מגשר רשאי לתמחר את השירות שהוא נותן כראות עיניו. יחד עם זאת ניתן לקבוע באופן די ברור כי הליך גישור הגירושין זול בהרבה מגירושין באמצעות עורך דין המגיש תביעת גירושין לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, כאשר עלויות גישור הגירושין נעות בדרך כלל בטווח מחירים שנע בין 7,000 ש״ח + מע״מ ועד 15,000 ש״ח + מע״מ, להבדיל מגירושין באמצעות עורך דין שיכולים להגיע גם לפי 10 מסכום זה.

כמה עולה הליך של גישור גירושין

מהו הליך של גישור גירושין

גישור גירושין הוא הליך שבמסגרתו בני זוג מחליטים להתגרש באמצעות הסכם גירושין המוגש לאישור בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני לאחר הליך גישור גירושין שנערך בפני מגשר גירושין. 

מהן עלויות גישור הגירושין

עלויות הליך הגישור משתנות ולא ניתן לנקוב בסכום אחיד. לשאול כמה עולה הליך של גישור גירושין זהה לשאלה ״כמה עולה לתבוע בבית המשפט״. זה מורכב, משתנה ממקרה למקרה ותלוי נסיבות. כך למשל, כאשר בני הזוג המתגרשים הם בני זוג ללא ילדים, הרי שזה הופך את הסכם הגירושין להסכם פשוט יותר מהסכם בין בני זוג עם ילדים. כך גם לגבי בני זוג חסרי רכוש לבין בני זוג בעלי ממון רב הדורש התייחסות מפורטת במסגרת הסכם הגירושין, כדוגמת נכסי נדל״ן, עסקים, מניות וכיוב׳. חלק מהמגשרים גובים סכום גלובאלי וחלק גובים את הסכום על פי כמות המפגשים שנערכים ותמחור נפרד של הסכם הגירושין. יחד עם זאת ניתן לומר כי עלויות גישור הגירושין נעות סביב 7,0000 ש״ח + מע״מ – 15,000 ש״ח + מע״מ עבור כל ההליך, לרבות הכנת הסכם הגירושין, כאשר מדובר בעלות כוללת לשני בני הזוג, כך שלמעשה כל בן זוג, בדרך כלל נושא במחצית התשלום.

עורך דין או מגשר

הליך גישור הגירושין יכול להיערך הן באמצעות עורך דין המגיש תביעת גירושין לבית המשפט או לבית הדין הרבני ולחילופין באמצעות מגשר גירושין מוסמך. ניתן לומר באופן די ברור שגירושין על ידי עורך דין יקרים בהרבה מהליך גישור הגירושין. עלויות גישור באמצעות עורך דין נעות לרוב בסכומים גבוהים יותר.  במשרדים הגדולים וכאשר מדובר בהליך גירושין סבוך הכולל בני זוג בעלי ממון רב, כאשר סכומים אלו בדרך כלל מגלמים הן את ניהול הליכי הגירושין והן את ההליכים הסובבים את הליך הגירושין כדוגמת ענייני רכוש ואיזון משאבים, משמורת, מזונות וכיוב. 

ניתן לומר ולקבוע די בבירור כי גירושין באמצעות מגשר זולים בהרבה מגירושין באמצעות עורך דין ויחד עם כל היתרונות הנוספים שנלווים להליך גישור הגירושין אין שום ספק שגירושין באמצעות מגשר עדיפים בהרבה על פני גירושין באמצעות עורך דין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *