אם החלטתם להפנות את הליך הגירושין שלכם להליך גישור בעזרת מגשר גירושין, פעלתם בחוכמה רבה ועתה כל שנותר לכם הוא לבחור מגשר מקצועי ומומלץ, אשר יסייע לכם לעבור את ההליך שבסופו ייחתם הסכם הגירושין ויוגש לאישור בית המשפט המוסמך. אז איך בוחרים מגשר גירושין מומלץ? מה חשוב שתבדקו כאשר אתם מחפשים את המגשר עבורכם? המאמר הבא העוסק במגשר גירושין מומלץ הוא בשבילכם.

מגשר גירושין מומלץ

העקרונות לבחירת מגשר גירושין מומלץ:

השכלה

אמנם כל אחד יכול לעבור קורס בסיסי של 60 שעות בגישור ולהיות מגשר, אך אנו מאמינים שאין בכך די,  בפרט לא בהליכי גישור גירושין הכוללים גם היבטים משפטיים שונים, שסופם בהסכם גירושין אשר מוגש לאישור בית המשפט המוסמך. לכן, אנו ממליצים לבחור מגשר גירושין מומלץ שהוא בעל השכלה רלוונטית: תואר במשפטים או עבודה סוציאלית.

השכלה משפטית, תקנה כפי הנראה למגשר בקיאות בחוק ובפסיקה הרלוונטית ותסייע לו ולכם בניסוח הסכם הגירושין באופן מיטבי.
ברם, השכלה משפטית איננה מחייבת שהמגשר יהיה עורך דין. יתר על כן, עורכי דין לא יהיו בהכרח מגשרים טובים. עריכת הדין מבוססת על השיטה האדברסרית, שאומרת שעולם המשפט הוא משחק סכום אפס, וניצחון שלי משמעותו הפסד של היריב.
עולם הגישור בנוי על זיהוי צרכים הן שלי והן של הצד השני, וניסיון להגיע לפתרון שיש בו רק מנצחים. מגשר שיחשוב כמו עורך דין, לא ישרת את צרכי המתגשרים באופן מיטבי.

השכלה, כמו גם השקפת עולם טיפולית עשויה אף היא להצמיח מגשרים טובים, בעיקר בתחום גירושי הגירושין, כיוון שמגשר גירושין מומלץ ומוסמך, יהיה באופן טבעי רגיש מאוד לצרכי הצדדים ולצרכי צדדים נוספים, כמו ילדיהם. 

כימיה וחיבור אישי ביניכם ובין המגשר

כאש אתם ניגשים לבחור מגשר גירושין מומלץ חשוב שיהיה "קליק" ביניכם לבין המגשר אותו תבחרו. מגשר טוב הוא כזה שיודע לתקשר עם המתגשרים ויודע "להגיע אליהם". חשוב שהוא יהיה מישהו שתרגישו פתוחים איתו, שתוכלו לדבר איתו על הכול, שתרגישו בטוחים לשתף אותו ברגשות, בחששות ובמורכבויות שלכם.

מגשר גירושין עם זמינות

זמינות המגשר היא נושא שאין להקל בו ראש. חשוב לבחור מגשר גירושין שיהיה זמין לכם על פי פניותיכם אליו, בימים הנוחים לכם ובשעות הנוחות לכם. 

יכולת לנסח הסכם גירושין ולהגישו לערכה המשפטית המוסמכת

סופו של הליך הגישור בהסכם גירושין שנחתם על ידי הצדדים ומוגש לאישור הערכאה השיפוטית המוסמכת לקבלת תוקף של פסק דין. הסכם הגירושין הוא חוזה מחייב לכל דבר ועניין ולכן חשוב שהמגשר שמנסח אותו, ינסח אותו לעילא ולעילא, מבלי להותיר אבן שלא נהפכה ומבלי להותיר "פרצות", ואף יוכל להגישו לאישור הערכאה המשפטית המוסמכת.

לסיכום, אם החלטתם לפנות להליכי גישור גירושין אתם מוזמנים לפנות אליי ואשמח לשבת איתכם, לערוך איתכם שיחת היכרות בה אסביר לכם על הליך הגישור, על אופיו וכיצד הוא מתנהל ואדאג להפיג את החששות הטבעיים הכרוכים בפניה להליך כזה.

קראו גם: איך להתגרש מבלי לפגוע בילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *